Blog

Víno z posledního kopce, kde se pěstuje vinná réva

14.10.2015 | Autor: Marie

"Jestli chutnám víno každý den? No samozřejmě, teď na podzim minimálně dvakrát denně projdu celý sklep a všechno okoštuji. Když víno kvasí, jinak to ani nejde," říká o své práci Iva Šantavá, šéfka výroby vína z vinařství Blatel z Blatnice pod Svatým Antonínkem. A vypráví dál. O tom, proč jsou jejich vína jiná, jaký je letošní ročník, že teď raději pije červené nebo o tom, jaké víno by vám rozhodně doporučila k ochutnání. Přečtěte si její ROZHOVOR pro mojivinari.cz.

celý článek

Těšte se! Vinaři slibují výborný ročník

21.09.2015 | Autor: Marie

Na Moravě začala sklizeň ranných odrůd vína a tak si říkám, že je čas se podívat na první odhady, jaké bude víno ročníku 2015. A zatím se zdá, že se máme na co těšit.  Letní tepla svědčila červeným odrůdám a vydařené by mohlo být i bílé. V hroznech bude sice možná o trochu méně kyselin, ale měly by pěkně vyzrát. Zejména pokud vyjde předpověď počasí, která slibuje slunečný podzim. Upřímně - po velmi nedobrém roce 2014 a ne příliš dobrém roce 2013 bychom si vydařený ročník všichni zasloužili.

celý článek

Osvěžte si léto s míchanými rosé drinky

20.07.2015 | Autor: Marie

Už jste zkoušeli míchané nápoje z růžového vína? Ne?! Tak to musíte rychle dohnat. Inspirujte se třeba mými oblíbenými recepty na bezinkové, zázvorové nebo malinové rosé. Recepty najdete v článku a vína na jejich přípravu v degustačních boxech nebo u jednotlivých vinařů.

celý článek

Hledáte skvělé víno? Zkuste Chardonnay od Gotbergu

25.05.2015 | Autor: Marie

Máme za sebou další z degustací portálu Mojivinari.cz, tentokrát vinařství Gotberg z Popice. A jestli Vás zajímá, která jejich vína, byste si neměli nechat ujít, podívejte se na recenzi degustace.

celý článek

Na degustaci vinařství Plaček bodovalo Rosé a “Večerka”

13.04.2015 | Autor: Marie

Vinařství Jan Plaček z Moravských Bránic představilo minulý čtvrtek svá vína na degustaci pro portál Mojivinari.cz. A byl to příjemný zážitek. Bodovala červená vína, ale i nová bílá a růžová vína z ročníku 2014, která potěšila nejenom chutí ale i přátelskou cenou.

celý článek

Degustace vinařství Škrobák

12.02.2015 | Autor: Admin

Portál Mojivinari.cz zahajuje pravidelné degustace s vinaři. Postupně budete moci ochutnávat vína všech, kteří mají na portálu svůj e-shop. První degustace bude v pondělí 16. února s Martinem Škrobákem, který vás osobně provede svými víny. Zarezervujte si včas místo v kavárně NACAFE na pražské Letné na telefonu 776 887 339.

celý článek

Pozor! Vína roku 2013 dochází

10.01.2015 | Autor: Marie

Pokud ještě chcete ochutnat vína z loňského ročníku, měli byste si pospíšit. Řadě vinařů už totiž docházejí zásoby. Tedy alespoň ty, které jsou ochotni prodávat. Poslední kousky můžete nakoupit třeba u vinařství Trávník - tomu už zbývá jenom červený Dornfelder nebo u vinařství Mikulica, které prodává už jen Ryzlink Rýnský. I tak ale v e-shopech vinařů zůstává řada skvělých vín. Přečtěte si naše doporučení.  

celý článek

Brzy u nás najdete e-shopy dvaceti vinařů

23.09.2014 | Autor: Marie

Vítáme vás na portálu Mojivinari.cz, který vám přináší e-shopy malých vinařů na jednom místě. Aktuálně u nás najdete obchody prvních osmi vinařů, u kterých můžete rovnou začít nakupovat. To je ale teprve začátek. Už teď pro vás totiž máme domluvených dvanáct dalších vinařů. Jejich e-shopy budeme postupně spouštět. Těšit se můžete třeba na vinařství Šabata ze Zaječí, které je známé svými skvělými červenými víny.

celý článek

O nás

23.09.2014 | Autor: Marie

Projekt Mojivinari.cz jsme vymysleli a vyrobili my tři. Já - jmenuji se Marie, můj manžel Standa a náš malý syn Šimon. Celé nás to napadlo loni na podzim, když jsme se vraceli z dovolené na jižní Moravě. V autě jsme přemítali nad tím, co nám vyprávěli vinaři. Jak je mrzí, že je moravské víno mimo jižní Moravu neúměrně předražené. A jak je mrzí, že na vínu stejně nevydělávají oni, ale překupníci. Ti totiž donutí vinaře dát obrovské maloobchodní slevy a sami víno prodají za cenu původní. V obchodě pak díky marži vyskočí výsledná cena na dvojnásobek. A to mrzelo i nás. Moravské víno máme rádi, ale ani nám se za něj nechce v obchodech platit dvojnásobek, navíc když víme, za kolik víno prodávají sami vinaři. Ještě než jsme dojeli domů, měli jsme vymyšlený recept - plán projektu Mojivinari.cz.

celý článek