Blog

Hledáte skvělé víno? Zkuste Chardonnay od Gotbergu

25.05.2015 | Autor: Marie

Vinařství Gotberg patří mezi mladá vinařství, sídlí v moderní, architektonicky velmi vydařené budově s výhledem na Novomlýnské nádrže a pálavské kopce v obci Popice. Obhospodařuje zhruba 40 hektarů vinic a všechny hrozny pěstuje v bio režimu. Ale teď už k samotným vínům, která na degustaci představil Martin Jankovič z vinařství Gotberg:

 

Muškát Moravský, 2013, pozdní sběr

Všechna vína z vinařství Gotberg jsou vyráběna z vlastních bio hroznů, tedy i toto. Samotný Muškát byl lehký a vynikal svěží ovocnou vůní. Víno je sušší, nicméně díky nízké kyselině (5,8 g/l) velmi příjemné, a jistě mu svědčí ho před podáváním dobře vychladit. Jeho nákupem chybu neuděláte a to zejména s ohledem na příjemnou cenu 180 Kč.

Sauvignon, 2013, pozdní sběr

Vinařství Gotberg dává svým vínům čas na zrání a lahvuje je až o rok později než většina vinařů. Pravda, vínům to svědčí. Stejně jako aromatickému, suchému Sauvignonu. Na ten jsem se těšila, nicméně z degustace jsem si jej domů neodnesla. Od přítomných ale získal 5 hlasů, takže fanoušky si našel.

Ryzlink rýnský, 2013, pozdní sběr

Skvělé víno. Sušší, s velmi jemným, ale znatelným nádechem petroleje příjemně překvapil. Prý bude ještě lepší po několika letech archivace, mně doma ve vinotéce ale asi tak dlouho nevydrží. V závěrečném hlasování získalo víno druhý nejvyšší počet bodů. Doporučujeme!

Chardonnay, 2013, pozdní sběr

Vítěz naší degustace. Výborné víno. Je označeno jako polosuché, nicméně vyšší hladinu zbytkového cukru (9,7 g/l) vyvažuje vysoká kyselina (9 g/l), což z Chardonnay dělá velmi zajímavý kousek. Za nás – rozhodně doporučujeme!

Tramín červený, 2013, pozdní sběr

První vína, která vinařství Gotberg po svém vzniku uvedlo na trh, se téměř všechna řadila mezi vína s velmi vysokým zbytkovým cukrem. A Tramín na to dal vzpomenout. Pro milovníky sladší vín bude tedy výbornou volbou, nicméně nepohrdnou jím ani zastánci vín suchých. Doporučujeme!

Pálava, 2013, výběr z hroznů

Pálava patří mezi prominentní odrůdy Gotbergu, ostatně bývá nejdříve vyprodaná. Vinařství za ni v minulých letech také sbíralo řadu prestižních ocenění, včetně zařazení do Salónu vín. Pálava z ročníku 2013 patří mezi polosladká a příjemně aromatická vína, milovníky sladší vín jistě poteší. Už méně příjemné je ale to, že patří mezi dražší kousky Gotbergu.

Rulandské šedé, 2013, výběr z hroznů

Nejsladší testovaný vzorek bílých vín. Víno bylo velmi povedené, s medovou, plnou chutí, kterou dodával i velmi vysoký zbytkový cukr, na degustaci mělo celou řadu fanoušků. I u něj ale platí výtka vyšší ceny.

Merlot Rosé, 2013, pozdní sběr

Tady se Gotberg vrací k suchým vínům. Rosé mělo svěží oranžovou barvu, bylo příjemné, ale ničím výjimečné. Na degustaci příliš nezabodovalo.

Frankovka, 2012, výběr z hroznů

Martin Jankovič mnoho vzorků červených nepřivezl, ale to, co dovezl, bylo pěkné. Frankovka Gotberku má temně červenou barvu a plnou chuť s nádechem hořké čokolády a tóny dubových sudů, ve kterých víno zrálo. Doporučujeme!

Rulandské modré, 2011, výběr z bobulí

Poslední vzorek bylo téměř likérové víno, s 15 gramy zbytkového cukru má totiž Rulandské modré 15 procent alkoholu. Chuť je velmi plná, bohatá, s nádechem sušených švestek.


Vína Gotbergu můžete nakoupit v e-shopu vinařství na http://mojivinari.cz/vinarstvi/Gotberg nebo ho ochutnat v degustačních boxech. Do boxů jsme zařadili Chardonnay, Tramín červený a Frankovku.