Blog

Osvěžte si léto s míchanými rosé drinky

20.07.2015 | Autor: Marie

Pravda, mezi vinaři je hodně těch, kteří míchání svých vín s čímkoliv jiným nemají příliš rádi. Jenže ... až ochutnáte některý z rosé drinků, dáte mi za pravdu, že v horkém létě nemají konkurenci a jsou krásným a hlavně skvělým osvěžením!

 

BEZINKOVÉ ROSÉ

Co potřebujete:

Moravské růžové víno, ideálně spíš sušší
Bezinková šťáva, nejlépe domácí
Sodovka
Na ozdobu pár lístků máty
Led

Postup přípravy:

Do vysoké úzké sklenice nasypte led, zalijte ho troškou bezinkové štávy (podle toho, jak chcete mít nápoj sladký), přelijte růžovým vínem a doplňte sodovkou. Na ozdobu do sklenice vložtě několik lístků máty a můžete přidat i přepůlenou jahodu! 

Skvělý lekhý drink, u kterého si snadno můžete upravovat sladkost podle množství bezinkové štávy. Pijete se výborně a v letních dnech je až návykový…!

 

ZÁZVOROVÉ ROSÉ

Co potřebujete:

Ideálně moravské Frizzante rosé (ale můžete mít i neperlivé růžové víno)
Zázvorovou limonádu
Maliny
Led

Postup přípravy:

Do vysoké úzké sklenice nasypte led a maliny, oboje přelijte růžovým vínem a doplňte zázvorovou limonádou. Pokud jste použili neperlivé růžové víno, použijte alespoň bublinkatou zázvorou limonádu, eventuelně zázvorový sirup se sodovkou.

Čím více ledu a malin dáte, tím krásněji bude váš drink vypadat. Rozhodně si můžete být jisti, že jím oslníte každého!

 

MALINOVÉ ROSÉ

Co potřebujete:

Moravské růžové víno
Malinový sirup
Sodovka
Limetka
Led

Postup přípravy:

Do vysoké úzké sklenice nasypte led, promíchejte ho s plátky limetek a přelijte ho růžovým vínem a sodovkou. Až na konec do sklenice pomalu vlijte trochu malinového sirupu, ten opravdu hustý, nejlépe domácí pomalu propadne na dno sklenice a váš drink tak bude vypadat neodolatelně. Smozřejmě ho můžete dozdobit ještě celými malinami.

Tenhle drink je můj favorit, a slibuju i vy nezůstanete jen u jednoho!

 

LETNÍ ROSÉ

Co potřebujete:

Moravské růžové víno
Sprite
Na ozdobu limetku
Led

Postup přípravy:

Do vysoké úzké sklenice nasypte led, nejméně do poloviny sklenice, přelijte růžovým vínem a doplňte spritem. Sklenici na závěr ozdobte limetkou. A pokud byste chtěli mít drink pikantnější, vhoďte pár kousků limetky přímo do sklenice.

Osvěžující a příjemně sladký drink, který vám ideálně zkrátí třeba čekání na grilované kuřecí maso!