Blog

Pozor! Vína roku 2013 dochází

10.01.2015 | Autor: Marie

Pokud ještě chcete ochutnat vína z loňského ročníku, měli byste si pospíšit. Řadě vinařů už totiž docházejí zásoby. Tedy alespoň ty, které jsou ochotni prodávat. Poslední kousky můžete nakoupit třeba u vinařství Trávník - tomu už zbývá jenom červený Dornfelder nebo u vinařství Mikulica, které prodává už jen Ryzlink Rýnský. I tak ale v e-shopech vinařů zůstává řada skvělých vín.  

A bohužel víno dochází už i Martinu Škrobákovi z Čejkovic. Už vyprodal všechny zásoby svého skvělého Rulandského bílého a také pozoruhodný Alibernet Rosé - oboje tak dostane už jen jako součást degustačního boxu v e-shopu s degustačními boxy vinařů. Za vyzkoušení z produkce vinařství Škrobák ale rozhodně stojí i další kousky, třeba Rulandské šedé nebo Sauvignon. .

Za vyzkoušení dříve, než dojde, rozhodně stojí také skvělá vína Jakuba Šamšuly z Čejkovic. Jeho skvělý suchý Sauvignon můžete ochutnat už jen v našich dgustačních boxech. Pokud ale máte raději sladší vína, pak vyzkoušejte jeho Pálavu nebo Hibernal. Sám nás ujistitl, že ještě měsíc by mu tato vína měla vydržet. A pokud chcete jiná, už během února pro Vás bude mít připravenou nabídku nového vína.

A ještě pár námětů pro milovníky červeného vína. Já mám z produkce našich vinařů nejraději červený Dornfelder od Lukáše Hradila z Čejkovic nebo Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2012 od Petra Bízy z Čejkovic. Oboje jsou skvělá vína.