Blog

Těšte se! Vinaři slibují výborný ročník

21.09.2015 | Autor: Marie

Na Moravě začala sklizeň ranných odrůd vína a tak si říkám, že je čas se podívat na první odhady, jaké bude víno ročníku 2015. A zatím se zdá, že se máme na co těšit.  Letní tepla svědčila červeným odrůdám a vydařené by mohlo být i bílé. V hroznech bude sice možná o trochu méně kyselin, ale měly by pěkně vyzrát. Zejména pokud vyjde předpověď počasí, která slibuje slunečný podzim. Upřímně - po velmi nedobrém roce 2014 a ne příliš dobrém roce 2013 bychom si vydařený ročník všichni zasloužili.

Ale abych nepsala jen své dojmy, podívala jsem se, co říkají ti, které víno živí, tedy vinaři! 

 

HLAVNĚ ŽÁDNÉ VELKÉ DEŠTĚ!

“Slunečné počasí hroznům svědčí. Ročník 2015 vypadá velice nadějně. Zatím máme sklizeno Veltlínské červené rané a Irsai Oliver.”
Vinařství Škrobák

“Letošní vinobraní bylo zahájeno cca o 7-10 dní dříve, a to zejména díky nadprůměrnému počtu slunečných dnů. Hrozny jsou zdravé a nezbývá než si přát, aby nepřišly nekonečné deště, jako v roce loňském...pak se můžeme těšit, že ročník 2015 bude o 50 tisíc lahví bohatší než ročník minulý.”
Vinařsví Volařík

“Když jsem mluvil s našimi členy Svazu vinařů, potvrdili mi, že z prvotního strachu jsou teď v docela dobrém optimismu. Hrozny jsou vyzrálé, mají dostatečné množství aromatických látek a máme za to, že ročník bude nakonec dobrý. Zajíci se nicméně sčítají až po lovu. Vinobraní začalo začátkem minulého týdne. Budeme to tedy hodnotit až koncem října, do té doby se může stát cokoliv.” 
Prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray pro ČRO

 

MOŽNÁ MÉNĚ KYSELIN

„Vinice jsou letos ve velmi dobrém zdravotním stavu. Hrozny jsou menší, stejně tak bobule, ale díky volnějšímu uspořádání hroznu by víno nemuselo být tak náchylné k hnilobě. První předsběrové rozbory pouze naznačují, že mohou být problémy s kyselinami. Jinak by ale hrozny z pohledu cukernatosti i aromatických látek měly dosahovat optimální kvality.“ 
Pavel Paloušek, odborník na pěstování vína z Mendeovy univerzity  pro ČT

"Nynější noční chladné počasí a slunce přes den je ideální ke zrání. Kyseliny klesají rychleji než by bylo zdrávo, ale to souvisí s tou teplou sezonou. Je tomu stejně i v Německu či Rakousku. Technologové si s tím poradí. Pro svatomartinské víno je to velmi dobrá zpráva.”
Výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček pro ČTK

 

SKVĚLÉ BUDE ČERVENÉ

"Dosavadní vývoj svědčí hlavně modrým odrůdám, i když i u bílých čekáme dobrý výnos. Už na jaře měla réva dostatek bobulí, obavy jsme proto měli jen ze suchého počasí. Vláha však přišla v pravý čas.”
Vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT Josef Svoboda pro ČTK

„Pokud počasí vydrží, bude to po dlouhé době špičkový rok, a to i na červená vína.“ 
Ředitel vinařství Chateau Valtice David Šťastný pro ČT

-------

Jste vinaři a rádi byste nám řekli, jaké bude letošní víno podle Vás? Napiště nám na FACEBOOK a rádi přidáme do článku i Váš názor.

Jste konzument a milovník vína jako já a chcete nám k tomu napsat Váš názor? Diskutujte na našem FACEBOOKU, budu se těšit!