O nás

Kdo jsme?

Projekt Mojivinari.cz jsme vymysleli a vyrobili my tři. Já - jmenuji se Marie, můj manžel Standa a náš malý syn Šimon.

Celé nás to napadlo loni na podzim, když jsme se vraceli z dovolené na jižní Moravě. V autě jsme přemítali nad tím, co nám vyprávěli vinaři. Jak je mrzí, že je moravské víno mimo jižní Moravu neúměrně předražené. A jak je mrzí, že na vínu stejně nevydělávají oni, ale překupníci. Ti totiž donutí vinaře dát obrovské maloobchodní slevy a sami víno prodají za cenu původní. V obchodě pak díky marži vyskočí výsledná cena na dvojnásobek. A to mrzelo i nás. Moravské víno máme rádi, ale ani nám se za něj nechce v obchodech platit dvojnásobek, navíc když víme, za kolik víno prodávají sami vinaři.

Ještě než jsme dojeli domů, měli jsme vymyšlený recept - plán projektu Mojivinari.cz.

A pak jsme to celé vymýšleli...

Od první myšlenky až do zrodu projektu uplynul skoro rok. Museli jsme řešit otázky, které nás v autě cestou z dovolené vůbec nenapadly. Vymyslet jednoduchý systém vinařských e-shopů, vymyslet jednoduchý a uživatelsky přátelský systém nákupů, vymyslet způsoby přepravy, vymyslet propagaci nebo odbourat předsudky některých vinařů vůči internetu. Všechno nás to ale bavilo a doufáme, že to bude vidět i na výsledku.

Kdo nám ještě pomáhá?

Nesmíme zapomenout i na to, že nám při vzniku toho všeho pomáhala spousta lidí okolo, především ale můj bratr Martin, který nám radí s daněmi. Hned za ním náš fotograf René, který dokumentuje naše cesty za vinaři. Pak náš kamarád Pavel, který nám pomohl vymyslet design webu. A pomáhají nám i všichni z našeho okolí, kteří nám doporučují neustále nová vína a nové vinaře.

Ať se vám u nás, ve světě malých vinařů a jejich e-shopů, líbí.

Marie, Standa a Šimon

Mojivinari.cz