O vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice. Vinařství, které podle rozlohy vinohradů patří k největším bioproducentům hroznů v České republice, hospodaří na 45,5 hektarech vlastních vinic na viničních tratích Panenský kopec, Svidrunk, Sonberk a Stará hora.

Od svého založení vsadilo vinařství na kvalitní přívlastková vína a zaměřilo se na tradiční i nové odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří. Z bílých vín to jsou Pálava („vlajková loď“ vinařství Gotberg), Tramín červený, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay a Sauvignon, z červených pak Frankovka, Merlot a Rulandské modré.

Přestože vinařství Gotberg vzniklo teprve v roce 2003 a první vína uvedlo na trh v roce 2010, získalo četná ocenění na mezinárodních i domácích soutěžích (Salon vín České republiky, Prague Wine Trophy, AWC Vídeň, Vinalies Internationales ve Francii, Concours Mondial de Bruxelles vBelgii, Decanter Londýn, Terravino Izrael a další).

Vinařství sídlí vnové budově, která je příkladem moderní vinařské architektury a získala ocenění „Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009“. Z otevřené terasy vinařství je nádherný výhled na dominantu zdejšího kraje Pálavu, což činí každou návštěvu neopakovatelnou v jakémkoliv ročním období.