O vinařství

Jsme malé rodinné vinařství, produkující limitované partie přívlastkových vín, která připravujeme z hroznů převážně vlastní produkce šetrným způsobem.  Většina bílých vín vzniká a zraje v nerezových nádobách, červená vína a vybrané šarže bílých vín jsou připravovány v dubových sudech po dobu 8 až 14 měsíců. Protože jsme malé vinařství, dokážeme věnovat maximální pozornost každému hroznu a každé láhvi vína. To je naše obrovská výhoda.
    Vinařství naleznete v rozlehlém areálu malebných mutěnských búd, můžete si zde objednat posezení ve sklepě s řízenou degustací, bohatým občerstvením a doprovodným programem, jako je např. prohlídka starého sklepa, tahání vína z obřího koštýře nebo slepá degustace vín.
    Vlajkovou lodí našeho vinařství je Rulandské šedé pocházející z vynikající polohy, jižně orientované, staré vinice v trati Mutěnská hora. Vinařství se může opakovaně pochlubit označením „Výrobce vína oceněný titulem Salon vín České republiky" 2012, 2013 a 2014 řadou medailí ze soutěží vín jako je Král vín, Prague Wine Trophy, Vinařské Litoměřice, nebo Festwine. Největším dosavadním úspěchem je však bezesporu vybrání našich vín komisí evropských someliérů, aby se podávala v Bruselu při předsednictví Česka v Radě Evropské unie.
    Díky omezené produkci a pečlivému přístupu vinaře u nás vždy naleznete zajímavá vína!