O vinařství

Velké Pavlovice leží v mikroregionu Modré Hory, kterému se díky svým svahovým polohám a půdnímu složení říká krajina červených vín. Naší filozofií je vyrábět kvalitní, červená vína typická pro naši oblast a svěží bílá a růžová vína moderního stylu.

Sortiment tvoří převážně vína odrůdová, ale nemalou část produkce tvoří svým složením a charakterem zajímavá cuvée, která u našich zákazníků získávají stále větší oblibu.

Předpokladem dobrého vína jsou kvalitní a zdravé hrozny. Proto klademe velký důraz na kvalitu viničních tratí. Hrozny sklízíme ručně a všechny pocházejí z našich vinic, které se v současné době rozkládají na ploše 10 ha.

Jedny z našich nejvýznamnějších a zároveň nejstarších vinic leží na jihovýchodním svahu tratě Nadzahrady a byly vysázeny kolem roku 1973. Podloží zde tvoří hlinitopísčitá spraš, která je chladnější, což prospívá vinné révě a vkládá do našeho Veltlínského zeleného typickou kořenitost a Svatovavřinecké získává pikantní strukturu.

Dobré víno potřebuje čas. Proto vína zrají minimálně 3 měsíce na jemných kvasničních kalech starou francouzskou metodou Sur lie a prováděním battonage (míchání) rozvíjíme jejich chuť, aroma a plnost. Naše roční produkce je 25.000 lahví vína určených pro gastronomii a soukromou klientelu.

Máme rádi hudbu a chceme, aby to u nás žilo. Vždy při příležitosti otevřených sklepů, které se konají pravidelně třikrát do roka k nám do vinařství zveme více, či méně známé umělce. Mohli jste si u nás poslechnout zpěvačku Lucii Dobrovodskou, zatančit si se skupinou Ukulele Troublemakers, nebo zazpívat se skupinkou Pozdní sběr.

Miroslava Procházková a syn Radim Hanák