DOPRAVA DO SKLADU V PRAZE ZDARMA!

O vinařství

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství situované ve VINAŘSKÉM DVOŘE v Němčičkách, který byl postaven v roce 1929 a dnes už v tomto selském stavení vyrůstá pátá generace vinařů. Vinařství se specializuje na fortifikovaná vína, jejichž produkce je v tuzemsku velmi nevšední a vína rosé, která se na soutěžích umisťují na předních místech. Důležitou součástí produkce jsou také rodinná cuvée, jejichž recept pochází vždy od jednoho z předků stávajícího enologa Jana Stávka.
Hrozny pro přípravu vín jsou pěstovány především v malebných Němčičkách, obci přezdívané díky svému zvlněnému reliéfu „obec devíti údolí“. Velká část vinic je pěstována v režimu integrované produkce a to nejen s ohledem na ekologické pěstování, ale především na zvýraznění terroir.
Moto vinařství „Bavíme se (s) vínem“ vystihuje čilé dění na Vinařském dvoře. Vedle produkce oceňovaných vín je důležitou součástí také enoagroturistika, při které jsou návštěvníci nejen seznamování s domácími víny, ale také degustacemi ve vinicích a v několikero sklepích náležejících k vinařství seznamování s celým procesem výroby. Tento edukativní přístup není náhodou. Jan Stávek je současné lektor Výroby vína na České zemědělské univerzitě v Praze, Vinařské akademii ve Valticích a Národním vinařském centru. O své praktické zkušenosti s vínem a teoretické znalosti získané během doktorského studia a četných studijních cest a stáží do zahraničí (Německo, Rakousko, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Moldávie, Kypr, Brazílie, Austrálie atd.) se dělí nejen se studenty na přednáškách, ale také ve svých publikacích o víně.