O vinařství

Historie

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem,co děláme, je nezbytné.

Kde roste naše víno

Naše rodinné vinařství se nachází ve znojemské podoblasti,ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice. Révu vinnou pěstujeme ve vlastních vinohradech o rozloze 30 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh našich vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a naší nepřetržité píli a starostlivosti dosahují naše hrozny nejlepší kvalitu již na vinici. Díky tomu vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.

Filosofie vinařství

Filozofi í našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdovýchvín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Vyrábíme moderními technologickými postupy. Vína zrají převážněv nerezových tancích, část červených vín v dřevěných (barikových) sudech, což jim během zrání propůjčuje jedninečné aroma a chuť. Každoročně uvádíme na trh mladá „svatomartinská vína“ pod registrovanou známkou. Mezi velmi oblíbená vínanaší produkce patří rosé a klaret vína. Naše vinařství se můžepochlubit specialitami, kterými jsou sekt kvašený v lahvi, perlivévíno nebo hroznový mošt bez alkoholu. Jsme si vědomi, žedobré víno se rodí ve vinicích. Na polovině výměry našich vinicpraktikujeme zásady ekologického hospodaření. První hrozny s certifikací BIO jsou ze sklizně 2011.

Naše úspěchy

Řada našich vín obdržela prestižní ocenění na mezinárodních výstavách – AWC Vinna, Grand Prix Vinex, Grand Prix Austerlitz, Valtické vinné trhy, TOP 77, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé. K posledním úspěchům našeho vinařství patří výběr našeho vína pro rok 2012 do nejprestižnější vinařské soutěže v ČR - Salonu vín..